Nadchodzi nowa Neuroshima!

NADCHODZI MOLOCH! ☢️

To już! W końcu możemy się tym z Wami podzielić!

Pracujemy nad nową edycją Neuroshimy! ☣️

Neuroshima: Ostatnia era to nadchodząca nowa edycja kultowej, postapokaliptycznej gry fabularnej, wydanej po raz pierwszy w 2003 roku przez wydawnictwo Portal. Po ponad 20 latach przychodzi czas na powrót do zniszczonych przez atomową zagładę Stanów Zjednoczonych i ponowne stawienie czoła największemu z zagrożeń – połączonej sztucznej inteligencji, kolektywnie zwanej Molochem.

☣️ Neuroshima to gra o przetrwaniu w zniszczonej przez atomową wojnę Ameryce. Od północy powoli, lecz miarowo zbliżają się maszyny Molocha, od południa wkrada się Neodżungla, a absolutnie wszędzie szwędają się mutanci. Nękana chorobami ludzkość jedzie na ostatnich oparach, formując frakcje dające większe szanse na przeżycie – takie jak paramilitarny Posterunek, kipiącą od testosteronu Hegemonię czy liczne gangi, rozsiane po ruinach miast oraz bezdrożach.

🌎 Nowa edycja przynosi zmiany, jednak esencja gry pozostanie ta sama. Po pierwsze, świat idzie do przodu. Symboliczną granicą między poprzednią i nadchodzącą edycją jest wymuszone ujawnienie się uczestników Projektu Ragnarok, w ramach którego stworzono sieć schronów Asgard, czyli nafaszerowanych technologią kompleksów dla elit – zarówno tych społecznych, jak i intelektualnych. Mieszkańcy mieli nadzieję przeczekać postapokaliptyczną zawieruchę, wypatrując odpowiedniego momentu do wyjścia na powierzchnię i ukształtowania nowych Stanów Zjednoczonych. Niestety, roboty Molocha odkryły schrony, więc członkowie Projektu Ragnarok zostali zmuszeni do działania, co zakończyło się upadkiem ich centrali. Część z kompleksów ocalała, inne postanowiły się ewakuować, a reszta upadła. Nadzieja na odrodzenie wygasła. To, co miało być nową erą ludzkości, okazało się najprawdopodobniej jej ostatnią. Zapnij więc pasy i sprawdź, czy masz dość pestek w swoim Desert Eagle. Teraz na scenę wchodzisz Ty.

🎲 Nie tylko świat gry czeka progres. Mechanika również ulegnie mutacji! Neuroshima: Ostatnia era będzie się opierać na mechanice 5E – znanej z piątej edycji Dungeons and Dragons, dostosowanej do postapokaliptycznych realiów. Elementy mechaniki, charakterystyczne dla poprzedniej edycji Neuroshimy, zostaną przeniesione na nowy grunt, walka ulegnie uproszczeniu, a dobrze znani przeciwnicy zaprezentują się w nowej odsłonie.

👥 Gra zostanie sfinansowana przy wsparciu fanów, za pośrednictwem platformy crowdfundingowej Wspieram.to, już jesienią 2024 r. Niedługo zostanie udostępniona Jazda próbna, gotowa do rozegrania przygoda, wraz z postaciami i zasadami – czekającymi tylko na to, by je przetestować!

Co znajdziecie w tej grze?

☣️ Postacie rodem z postapokaliptycznego pustkowia. Każda z nich niesie ze sobą bagaż doświadczeń – traumę, która wpływa nie tylko na jej zachowanie, ale również przekłada się na aspekty mechaniczne.

☣️ Sześć podstawowych klas postaci – każda z trzema specjalizacjami dostępnymi na początkowych poziomach – zaprojektowanych w sposób pozwalający na stworzenie klasycznych profesji charakterystycznych dla Neuroshimy.

☣️ Bardziej taktyczną walkę, opartą na wykorzystaniu terenu oraz dostępnych osłon, wraz z narzędziami dla MG, które ułatwią skuteczne poprowadzenie starcia.

☣️ Opis świata skupiający się na bardziej szczegółowym przedstawieniu miejsc, które nie doczekały się dotąd szerszego omówienia.

☣️ Szeroką gamę narzędzi pozwalających na nadanie postaciom tego charakterystycznego dla Neuroshimy, postapokaliptycznego klimatu, na który składają się nie tylko takie elementy jak ich Pochodzenie, Choroby i Sztuczki, ale też mechanika walki w pojazdach oraz bogaty wybór uzbrojenia i pancerzy.

☣️ Choć zasady oparte są na piątej edycji D&D, magia w świecie Neuroshimy nie występuje – bez obaw. Każda mutacja ma swoje granice.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment