Nasz team – Łukasz Orbitowski

Gra fabularna Thorgal stanowi połączenie prostych, ale jednocześnie angażujących mechanik oraz pobudzających wyobraźnię opisów uniwersum znanego do tej pory z komiksów.

📖 Od samego początku wiedzieliśmy, że przeniesienie wspaniałego świata stworzonego przez Jeana van Hamme’a i Grzegorza Rosińskiego na karty podręcznika będzie trudnym zadaniem, wymagającym osoby o ogromnym doświadczeniu i talencie.

📖 Gdy pojawiła się opcja współpracy z Łukaszem Orbitowskim, nie wahaliśmy się ani chwili. Nie jest tajemnicą, że oprócz bycia pisarzem Łukasz lubi także grywać w gry fabularne, a do tego jest fanem Thorgala. Właściwy człowiek na właściwym miejscu.

📖 Łukasz ma na swoim koncie pokaźną liczbę książek i opowiadań o sporej rozpiętości tematycznej – od grozy, poprzez fantastykę, do literatury obyczajowej — czego doskonałym przykładem jest uznana powieść Kult. W 2016 roku otrzymał Paszport „Polityki” za powieść Inna dusza, a tego samego roku był za nią również nominowany do Nagrody Literackiej „Nike”.

📖 Z Łukaszem na pokładzie jesteśmy spokojni – świat Thorgala zostanie opisany w sposób absolutnie fantastyczny. Zresztą, w dużej mierze już jest. Łukasz nie zwykł bowiem marnować czasu i od kilku miesięcy przenosi na język pisany to, co do tej pory zobaczyć można było w formie graficznej.